Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 1
W tym miesiącu: 1
Wszystkich: 786

Największa inwestycja drogowa w naszym mieście

Szanowni Państwo!
Na stronie znajdziecie Państwo informacje poświęcone projektowi  pod nazwą: „Przebudowa DK-1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK-46; połączenie z ul. Srebrną”, który jest największą do tej pory planowaną do realizacji inwestycją drogową w Częstochowie.

Aktualności

Foto raport

http://mzd.czest.pl/741-nasze-wielkie-inwestycje-na-ostatniej-prostej-prace-na-wezle-przy-dk1-dk-46-i-moscie-do-ul-srebrnej-wyprzedzaja-harmonogram-zobacz-foto-raport-z-placow-budowy

Piknik Europejski

W środę wąsko na DK - 1

Miejski Zarząd Dróg i Transportu w Częstochowie informuje, że 16 kwietnia, w związku z budową węzła drogowego na skrzyżowaniu z al. Jana Pawła II, nitka al. Wojska Polskiego w kierunku Łodzi zostanie zwężona do jednego pasa ruchu. Utrudnienia potrwają od godziny 7.00 do około 19.00.

Budowa węzła DK - 1, DK - 46 stawia na wzór w Telewizji Polskiej! Zobacz!

Na antenie TVP Regionalnej wyemitowano materiał na temat wzorcowych inwestycji z wykorzystaniem środków unijnych. Wsród nich nie zabrakło największej inwestycji realizowanej obecnie przez MZDiT w Częstochowie pn. "Przebudowa DK - 1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK - 46; połączenie z ul. Srebrną". Poniżej link do programu "Polska samorzadna" z 21 stycznia, w którym redakcja TVP podjęła się rzetelnego opisu tego zadania. Zapraszamy do obejrzenia. Początek materiału o Częstochowie ok. 7 min 30 sek programu

http://www.tvp.pl/lublin/publicystyka/polska-samorzadna/wideo/21-stycznia-2014/13721211

Zmiana organizacji ruchu na ulicach: DK1 (al. Wojska Polskiego), DK46 (al. Jana Pawła II) i Drogowców w Częstochowie.

Od dnia 20.11.2013 od godz. 12.00 zmieniona zostanie organizacja ruchu:

  • Ruch na al. Wojska Polskiego prowadzony będzie od strony Katowic do al. Jana Pawła II - jezdnią zachodnią. Od al. Jana Pawła II w kierunku na Warszawę - jezdnią wschodnią z częściowym wykorzystaniem drogi zbiorczej.
  • Al. Jana Pawła II zostanie zawężona do 2 pasów ruchu ( po 1 w każdą stronę). Ruch prowadzony będzie skrajnymi zewnętrznymi pasami ruchu jezdni północnej i południowej.
  • Na skrzyżowaniu Al. Wojska Polskiego możliwy będzie ruch na wprost al. Wojska Polskiego oraz prawoskręty z al. Wojska Polskiego w al. Jana Pawła II i z al. Jana Pawła II w al. Wojska Polskiego.
  • Ul. Drogowców – dojazd do posesji przez teren budowy lub drogi wewnętrzne.

Strony internetowe Trustnet