Licznik odwiedzin

Dzisiaj: 1
W tym miesiącu: 1
Wszystkich: 786

Największa inwestycja drogowa w naszym mieście

Szanowni Państwo!
Na stronie znajdziecie Państwo informacje poświęcone projektowi  pod nazwą: „Przebudowa DK-1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK-46; połączenie z ul. Srebrną”, który jest największą do tej pory planowaną do realizacji inwestycją drogową w Częstochowie.

Aktualności

Budowa "węzła" na DK-1 trwa już trzeci miesiąc. Zobacz efekty!

Na placu budowy największej od lat inwestycji drogowej w Częstochowie o nazwie „Przebudowa DK-1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK-46; połączenie z ul. Srebrną” gołym okiem widać już postęp prac i pierwsze efekty działań podjętych przez wykonawcę. Mimo, że od oficjalnego rozpoczęcia robót minęło dopiero kilka tygodni okolice skrzyżowania DK-1 z DK-46 i ul. Srebrnej zmieniły swój wygląd, do którego latami przyzwyczaili się kierowcy z całej Polski. Wzrok przykuwa przede wszystkim wycinka drzew i krzewów wzdłuż odcinków al. Jana Pawła II i ul. Drogowców objętych inwestycją. Ale to tylko jedno z zadań inwestycyjnych wykonanych do tej pory na miejscu.

Uwaga!!! 25.07.2013 r. nastąpi zmiana organizacji ruchu

Dnia 25.07.2013 r. dla celów realizacji zadania zamknięty zostanie odcinek ulicy Srebrnej na wysokości ulicy Kamiennej. W związku z powyższym ulegnie również zmianie trasa autobusów nr 26, która na czas budowy przebiegać będzie ulicą Mirowską.

Rusza budowa węzła drogowego

Na parkingu przy Zajeździe Jurajskim w Częstochowie zainaugurowano prace związane z "Przebudową DK-1 w Częstochowie, budową wiaduktu na skrzyżowaniu z DK-46 i połączeniem z ul. Srebrną" - największej w ostatnich latach inwestycji drogowej realizowanej w Częstochowie. Prezydent Krzysztof Matyjaszczyk przekazał w czwartek symbolicznie łopatę wykonawcy inwestycji - firmie Bilfinger Infrastructure.

Już coraz bliżej...

Celem każdej inwestycji drogowej w Częstochowie jest to, aby łatwiej poruszało i przemieszczało się nam wszystkim po mieście. Oczywiście dotyczy to wszystkich użytkowników ruchu drogowego - od kierowców, przez rowerzystów, po pieszych. Są jednak takie inwestycje, których realizacja wpływa diametralnie na usprawnienie ruchu miejskiego i tranzytowego nie tylko na lata, ale na dekady. Takim zadaniem jest właśnie Przebudowa DK - 1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK - 46; połączenie z ul. Srebrną.

Nasz gadżety podobają się w kraju

Częstochowa zajęła pierwsze miejsce w kategorii „gadżet”, w konkursie na najciekawsze materiały promocyjne.

W zorganizowanym przez Centrum Unijnych Projektów Transportowych konkursie, jury oceniało beneficjentów w 3 kategoriach: gadżet, materiały drukowane i artykuł.
W pierwszej kategorii, za apteczkę promującą projekt „Przebudowa DK - 1 w Częstochowie, budowa wiaduktu na skrzyżowaniu z DK - 46; połączenie z ul. Srebrną" pierwsze miejsce zdobyła Gmina Miasto Częstochowa. Produkcję gadżetu, w ramach promocji projektu, zlecił Miejski Zarząd Dróg i Transportu, nadzorujący realizację inwestycji. Budowa wiaduktu ma zakończyć się pod koniec przyszłego roku

Strony internetowe Trustnet